Grecja w skrócie!

22 lip

Zgodnie z obietnicą, przedstawiamy pierwszą część fotorelacji z naszego wyjazdu do Grecji wraz z krótkim opisem tego co wydarzyło się na miejscu.

W dniach 4-13 lipca Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA oraz Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej uczestniczyły w IV International Song & Folk Dance Paralia 2019 w Grecji.

Podróż rozpoczęła się wyjazdem z Lublina, a następnie po przekroczeniu polskiej granicy, przejechaniu Słowacji i Węgier, zatrzymaliśmy się na nocleg w serbskim Niszu. Na miejscu zwiedziliśmy niemal całe miasto, łącznie ze starą twierdzą oraz Wieżą Czaszek. Następnego dnia kontynuowaliśmy swą podróż przez pozostałą część Serbii i Północną Macedonię. Zgranie oraz organizacja obydwu drużyn tanecznych pozwoliły nam sprawnie dotrzeć aż do samego Olympic Beach nieopodal Katerini w Grecji, która przywitała nas piękną pogodą i serdecznością mieszkańców. Pierwszego dnia pobytu po zakwaterowaniu w hotelu zwiedziliśmy pobliską plażę, natomiast dzień przed występem odbyliśmy krótki rejs statkiem, gdzie przekonaliśmy się jak czysta może być woda w Morzu Egejskim. Wolny czas poświęcaliśmy na próby układu tanecznego przed występem.

Festiwal rozpoczął się paradą, która przeszła uliczkami Olympic Beach. Barwne stroje wzbudzały zainteresowanie i wywoływały uśmiech na twarzach mieszkańców greckiego miasteczka oraz przebywającym w nim turystów. Po dotarciu pod scenę rozpoczęła się oficjalna część obchodów festiwalu. Obydwa występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wywołując podziw publiczności która nagrodziła nasze tańce wielkim aplauzem. Zaprezentowane przez nas układy zajęły łącznie prawie godzinę, podczas której ludzie spontanicznie zatrzymywali się by podziwiać występy obydwu drużyn tanecznych, coraz bliżej podchodząc pod scenę i zwiększając tym samym liczbę publiczności. Po reakcji widzów mogliśmy śmiało stwierdzić że dobrze wykonaliśmy zadanie, które było celem naszego wyjazdu.

Pozostałą część pobytu spędziliśmy na wspaniałych atrakcjach, jak np.: wycieczka do górskich Meteorów, Wodospadu Afrodyty i wielu innych pięknych miejsc. Ostatniego dnia wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski, ponownie zatrzymując się na nocleg w Serbii, tym razem w Nowym Sadzie. Następnego ranka kontynuowaliśmy podróż i ponownie dzięki sprawnej organizacji, dotarliśmy do Lublina w planowanym terminie, kończąc naszą bałkańską przygodę. Wszyscy zostawiliśmy w Grecji część naszych tanecznych dusz, zdobywając w zamian setki miłych wspomnień i kolejne taneczne doświadczenia. Mieliśmy przez chwilę szansę poczuć się jak mityczni greccy bogowie.

Nasza wspaniała przygoda nie mogłaby odbyć się bez Władz Politechniki Lubelskiej, a także wsparcia Władz Miasta Lublin za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Link do fotorelacji: 2019.07.4-14 Wyjazd do Grecji

#Lublin_miasto_inspiracjii #made_in_politechnika #gamza #ZPiTPL

Fot. Aleksandra Kropornicka

 

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.