Rozpoczynamy zapisy na zajęcia taneczne

01 paź

 

Rozpoczynamy zapisy na zajęcia tańca towarzyskiego w Formacji GAMZA w semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020!

Jeśli chcesz do nas dołączyć, wybierz grupę o odpowiadającym Tobie poziomie zaawansowania i napisz maila na adres: gamza@pollub.pl

W treści wystarczy podać imię i nazwisko oraz rodzaj grupy i termin treningu. Jeśli masz pytanie, dołącz je w mailu, a na pewno otrzymasz na nie odpowiedź.

Zapisy trwają do 15-go października!

Pierwsze grupy startują 17 października.

Zapraszamy studentów wszystkich lubelskich uczelni, a także maturzystów i absolwentów uczelni.

Koniecznie zapoznaj się z informacjami poniżej!

W tym semestrze proponujemy następujące godziny zajęć:

GRUPY POCZĄTKUJĄCE:
PONIEDZIAŁEK (20.40 – 22.10) – ( Instruktor: Jakub Pizoń)
WTOREK (16.20 – 17.50) –  ( Instruktor: Angelika Kurdziel )
PIĄTEK (17.00 – 18.30) – ( Instruktor: Grzegorz Masłowski )
NIEDZIELA (18.00 – 19.30)  – ( Instruktor: Patrycja Stachowska-Szczotka)

GRUPY KONTYNUUJĄCE:
PONIEDZIAŁEK (19.00 – 20.30) – ( Instruktor: Aleksandra Woźniak)
ŚRODA (17.00 – 18.30) –  ( Instruktor:  Aleksandra Woźniak)

GRUPA ZAAWANSOWANA:
PIĄTEK (18.30 – 20.00) – ( Instruktor: Grzegorz Masłowski)

DISCOFOX
CZWARTEK (17.00 – 18.30) – ( Trener: Piotr Mochol)

REPREZENTACJA I:
PONIEDZIAŁEK (17.00 – 19.00) oraz ŚRODA (18.30 – 20.30) – ( Trener: Piotr Mochol)

REPREZENTACJA II:
PONIEDZIAŁEK (17.00 – 19.00) oraz CZWARTEK (20.00 – 22.00) – ( Trener: Piotr Mochol)

Godziny zajęć znajdziecie także w naszym GRAFIKU ZAJĘĆ.

KOSZTY ZAJĘĆ:

Składka semestralna wynosi:

• 75 zł za zajęcia tańca towarzyskiego (12 spotkań 1 raz w tygodniu po 90 min.) dla studentów Politechniki Lubelskiej
• 100 zł za zajęcia tańca towarzyskiego (12 spotkań 1 raz w tygodniu po 90 min.) dla pozostałych osób (studenci innych uczelni, absolwenci, osoby pracujące)

Składkę semestralną jako płatność za zajęcia regulujemy przelewem na konto Stowarzyszenia Miłośników Tańca, które jest integralna częścią Formacji GAMZA. Zgodnie z celami statutowymi i porozumieniem z Politechniką Lubelską, Stowarzyszenie wspiera studencki rozwój tańca towarzyskiego i innych form tanecznych za pośrednictwem Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA.

Jeżeli po pierwszym treningu pozostajesz z GAMZĄ i chcesz uczęszczać do ostatnich – dwunastych zajęć prosimy o dokonanie przelewu na wskazany numer konta:
Stowarzyszenie Miłośników Tańca przy Formacji GAMZA
14 2030 0045 1110 0000 0163 2460
tytuł przelewu: imię i nazwisko z dopiskiem darowizna, np. Karolina Kowalska – darowizna.
To wystarczy, abyśmy mogli przypisać autora wpłaty do poszczególnej grupy.

RODZAJ ZAJĘĆ:

GRUPY POCZĄTKUJĄCE

Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z tańcem towarzyskim i nigdy nie tańczyłaś/eś tańców standardowych i latynoamerykańskich, to właśnie jest grupa dla Ciebie. Poznasz sambę, cha-chę, rumbę, jive’a, walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tango, quickstepa. Zobacz opis poszczególnych tańców towarzyskich.

GRUPY KONTYNUUJĄCE

Tańczyłaś/eś w GAMZIE w grupie początkującej lub w innym klubie uczęszczałaś/eś na kurs tańca towarzyskiego? W grupie kontynuującej poznasz więcej figur z poszczególnych tańców oraz zatańczysz bardziej pewnie ze współpartnerem.

GRUPA ZAAWANSOWANA
Grupa przeznaczona przede wszystkim dla osób, które ukończyły zajęcia w grupach kontynuujących jako kolejny poziom zaawansowania, jak również dla osób które chcą podwyższać swoje umiejętności taneczne, a tańczyły w innych klubach lub szkołach tańca. Na zajęciach Grupy Zaawansowanej tancerze uczą się choreografii opartych na figurach „basic” w poznanych tańcach standardowych i latynoamerykańskich oraz zapoznają się z techniką taneczną. Zajęcia taneczne na tym poziomie motywują również do awansu do grup reprezentacyjnych Formacji GAMZA.

DISCOFOX
Discofox, w Polsce znany jako „dwa na jeden” to jeden z najprostszych, najchętniej tańczonych i najbardziej znanych tańców użytkowych. Dlaczego ten taniec jest tak popularny?
Schemat kroków discofoxa może być tańczony na nieskończoną ilość kombinacji. W tym tańcu nie ma pomyłek. Ewentualna pomyłka wiąże się z odkryciem nowej figury.
Taniec ten pasuje do każdej muzyki w metrum na 4/4, a szczególnie do każdej muzyki dyskotekowej – nieważne czy jest to rap, hip hop, dance, techno, czy coś bliżej nieokreślonego – wystarczy, że chcesz zatańczyć w parze z osobą, która cię interesuje.
Znajomość Discofoxa to murowany sukces towarzyski wśród znajomych i nieznajomych.
Kariera Discofoxa w Polsce jest raczej „cicha”, może dlatego, że nie jest on tańcem turniejowym. W Europie Discofox zrobił karierę wręcz oszałamiającą. Biorąc pod uwagę, że jest jedynym tańcem, któremu poświęca się obok tańca programowego w Światowym Programie Tanecznym , oddzielne kursy, ukierunkowane tylko na program Discofoxa.
Jest to obecnie najprostszy sposób tańczenia do każdej muzyki popularnej. Stosując kroki discofox można przetańczyć z powodzeniem całą noc gdyż ilość figur, które można zatańczyć jest wręcz nieograniczona. Tego tańca może nauczyć się każdy w dość szybkim czasie.

GRUPY REPREZENTACYJNE

Tańczyłaś/eś w GAMZIE co najmniej w grupie kontynuującej, tańczyłaś/eś w innej szkole tańca lub klubie, nie tańczysz już turniejowo, kochasz taniec towarzyski…
Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA zaprasza do współtworzenia grup reprezentacyjnych.
Jesteś osobą o kreatywnym podejściu do życia, mającą elementarne umiejętności taneczne, chcącą realizować swoje pomysły  i marzenia w zakresie tańca towarzyskiego. Chcącą jednocześnie działać w grupie przyjaciół tworząc wspólnie szeroko pojętą sceniczną markę GAMZA. To właśnie grupa dla Ciebie!
Założeniem treningów jest wspólne przygotowywanie tanecznych performance’ów oraz showtime’ów.
Podczas zajęć zajmujemy się m.in.:
• techniką poszczególnych tańców standardowych i latynoamerykańskich
• podstawa kompozycji tanecznej
• sztuką improwizacji ruchu
• elementami charakteryzacji
• zaufaniem w grupie i dobrą komunikacją

Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów. Każdy, kto kocha taniec jest mile widziany. Uczestnicy biorący udział w zajęciach zapoznają się z ruchami i ich techniką, co pozwala im łatwiej i dokładniej podążać za instruktorem oraz skupić się na własnej interpretacji tanecznej.

Zobacz jak wyglądają zajęcia w Formacji GAMZA.

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA:

Zajęcia obywają się w studiu tanecznym przy ulicy Nadbystrzyckiej 40A (budynek stołówki Politechniki Lubelskiej, wejście od strony Wydziału Inżynierii Środowiska). Zobacz mapę.

FAQ – najczęściej zadawane pytania:

1. Czy na zajęcia mogą zapisywać się studenci pozostałych uczelni?

Odpowiedź: Tak, nasza formacja jest otwarta na studentów ze wszystkich lubelskich uczelni. Jesteśmy także otwarci na uczniów klas maturalnych oraz absolwentów uczelni.

2. Czy na zajęcia należy zapisywać się w parach czy można solo?

Odpowiedź: Żeby zapisać się na zajęcia taneczne, nie jest wymagane posiadanie partnera tanecznego. Jednak warto namówić do zapisów kogoś, ponieważ może się tak zdarzyć, że będzie brakowało wolnych partnerów lub partnerek.

3. Czy zajęcia odbywają się przez 12 tygodni w sposób ciągły, bez żadnych przerw? Czy w razie nagłego przypadku można nie być obecnym na jednym z zajęć? Czy w przypadku nieobecności zajęcia takie przepadają?

Odpowiedź: Harmonogram spotkań dotyczy 12 zajęć zgodnie z grafikiem zajęć, który jest dostępny na naszej stronie (nie jest to 12 kolejnych tygodni z uwagi na przypadające np. święta, czy dni wolne od zajęć). W przypadku nieobecności na zajęciach można je odrobić na innej równoległej grupie, sprawdzając oczywiście, które są aktualne, tak by nie trafić na te, na których się np. było.

Wszystkie informacje będą przekazywane przez instruktorów podczas dwóch pierwszych zajęć.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Tagi: , , , , , , ,