Grecja w skrócie!

22 lip

Zgodnie z obietnicą, przedstawiamy pierwszą część fotorelacji z naszego wyjazdu do Grecji wraz z krótkim opisem tego co wydarzyło się na miejscu.

W dniach 4-13 lipca Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA oraz Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej uczestniczyły w IV International Song & Folk Dance Paralia 2019 w Grecji.

Podróż rozpoczęła się wyjazdem z Lublina, a następnie po przekroczeniu polskiej granicy, przejechaniu Słowacji i Węgier, zatrzymaliśmy się na nocleg w serbskim Niszu. Na miejscu zwiedziliśmy niemal całe miasto, łącznie ze starą twierdzą oraz Wieżą Czaszek. Następnego dnia kontynuowaliśmy swą podróż przez pozostałą część Serbii i Północną Macedonię. Zgranie oraz organizacja obydwu drużyn tanecznych pozwoliły nam sprawnie dotrzeć aż do samego Olympic Beach nieopodal Katerini w Grecji, która przywitała nas piękną pogodą i serdecznością mieszkańców. Pierwszego dnia pobytu po zakwaterowaniu w hotelu zwiedziliśmy pobliską plażę, natomiast dzień przed występem odbyliśmy krótki rejs statkiem, gdzie przekonaliśmy się jak czysta może być woda w Morzu Egejskim. Wolny czas poświęcaliśmy na próby układu tanecznego przed występem.

Festiwal rozpoczął się paradą, która przeszła uliczkami Olympic Beach. Barwne stroje wzbudzały zainteresowanie i wywoływały uśmiech na twarzach mieszkańców greckiego miasteczka oraz przebywającym w nim turystów. Po dotarciu pod scenę rozpoczęła się oficjalna część obchodów festiwalu. Obydwa występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wywołując podziw publiczności która nagrodziła nasze tańce wielkim aplauzem. Zaprezentowane przez nas układy zajęły łącznie prawie godzinę, podczas której ludzie spontanicznie zatrzymywali się by podziwiać występy obydwu drużyn tanecznych, coraz bliżej podchodząc pod scenę i zwiększając tym samym liczbę publiczności. Po reakcji widzów mogliśmy śmiało stwierdzić że dobrze wykonaliśmy zadanie, które było celem naszego wyjazdu.

Pozostałą część pobytu spędziliśmy na wspaniałych atrakcjach, jak np.: wycieczka do górskich Meteorów, Wodospadu Afrodyty i wielu innych pięknych miejsc. Ostatniego dnia wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski, ponownie zatrzymując się na nocleg w Serbii, tym razem w Nowym Sadzie. Następnego ranka kontynuowaliśmy podróż i ponownie dzięki sprawnej organizacji, dotarliśmy do Lublina w planowanym terminie, kończąc naszą bałkańską przygodę. Wszyscy zostawiliśmy w Grecji część naszych tanecznych dusz, zdobywając w zamian setki miłych wspomnień i kolejne taneczne doświadczenia. Mieliśmy przez chwilę szansę poczuć się jak mityczni greccy bogowie.

Nasza wspaniała przygoda nie mogłaby odbyć się bez Władz Politechniki Lubelskiej, a także wsparcia Władz Miasta Lublin za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Link do fotorelacji: 2019.07.4-14 Wyjazd do Grecji

#Lublin_miasto_inspiracjii #made_in_politechnika #gamza #ZPiTPL

Fot. Aleksandra Kropornicka

 

Grecjo – GAMZA nadciąga!!!

03 lip

Już za kilka dni nasza reprezentacja wyrusza w podróż korzystając z zaproszenia do Grecji. W dniach 8-13 lipca 2019 w mieście Paralia będzie miało miejsce wydarzenie pod nazwą IV INTERNATIONAL FOLKLORE FESTIVAL IN PARALIA – KATERINI, na którym i my będziemy mieli okazję się zaprezentować.

Wszyscy tancerze wytrwale trenują w pocie czoła, aby pokazać się w Grecji z jak najlepszej strony. Dlatego oprócz udziału w festiwalu, w ramach odpoczynku planowane jest zwiedzenie miasta Paralii i okolicy, a także krótki pobyt w Niszu oraz Nowym Sadzie.

Wakacyjnie pozdrawiamy i zachęcamy do trzymania za nas kciuków! ;)

 

Ważny Komunikat!

09 maj

!!! UWAGA !!!

JUWENALIA 2019
Niestety jesteśmy zmuszeni odwołać zajęcia grupy Student Hobby w czwartek, oraz grup początkującej i kontynuującej w piątek.
Podczas kolejnych zajęć ustalimy termin zajęć odróbkowych.

 

Wesołych Świąt

19 kwi

Z okazji zbliżających się Świąt pragniemy złożyć wszystkim płynące prosto z serca życzenia.

Pełnych spokoju i miłości, radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz błogiego odpoczynku w gronie najbliższych.

Niech ten wyjątkowy czas przyniesie wiele ciepłych, rodzinnych, szczęśliwych chwil i wraz z budzącą się do życia przyrodą napełni wszystkich nową, wiosenną energią.

 

Lubelskie Dni Autyzmu

28 mar

2 kwietnia w Lublinie obchodzimy Lubelskie Dni Autyzmu.

Czy zatańczymy walca wiedeńskiego na 100 par?
Zgłoszenia na adres: p.mochol@pollub.pl

Program obchodów:

18.00-18.55 – Msza Św., której będzie przewodniczył ks. Prorektor dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL w Kościele Akademickim KUL
19.00-19.05 – Plac Teatralny 1 – otwarcie spotkania i powitanie gości – Piotr Mochol
19.05-19.10 – wystąpienie przedstawiciela władz Miasta Lublin
19.10-19.15 – wystąpienie przedstawiciela rodziców dzieci
z autyzmem
19.15-19.25 – wspólne zabawy muzyczno-ruchowe uczestników spotkania prowadzone przez pracowników Poradni dla Osób z Autyzmem NZOZ SANUS w Lublinie
19.25-19.35 – wystąpienie przedstawiciela Fundacji Wiatraki – Ewelina Kanadys
19.35-19.45 – próba walca wiedeńskiego – Piotr Mochol
19.45-19.50 – wspólna zabawa uczestników spotkania prowadzona przez pracowników Przedszkola „Tajemniczy Ogród” w Lublinie
19.50-20.00 – „Inkluzja w tańcu” – walc wiedeński w wykonaniu osób ze spektrum autyzmu oraz tancerzy z Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA i wolontariuszy
20.00 – podświetlenie budynku CSK na kolor niebieski
20.00-20.10 – wspólne utworzenie przez uczestników spotkania symbolicznego integracyjnego serca
20.10-20.15 – zakończenie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!