Angelika Kurdziel

Studentka na kierunku Praca socjalna i Psychologia WSNS w Lublinie

Tancerka I Reprezentacji FTT PL „GAMZA”

Instruktor tańca sportowego

 

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam  jako mała dziewczynka. Od początku zaintrygował mnie taniec towarzyski, który stał się moją życiową pasją. Przez prawie 15 lat trenowałam, szkoliłam się, brałam udział w pokazach i obozach szkoleniowych oraz turniejach tanecznych na terenie całego kraju. Pasja i poświęcenie zaowocowały licznymi sukcesami. Obecnie posiadam klasę taneczną C w stylach latynoamerykańskich. Oprócz przygody z tym stylem tańca przez około 6 lat byłam tancerką w zespole Pieśni i Tańca APIS, co sprawiało mi ogromną radość i dzięki czemu poznałam wiele odmian tańców narodowych oraz kulturę ludową.

W  2010 roku dołączyłam do Formacji TT PL GAMZA. Doświadczenie, które tam zdobyłam wpłynęło na decyzje o doskonaleniu swoich umiejętności  w charakterze instruktora oraz dzieleniu się swoja pasją z innymi.

Taniec nie jest dla mnie jedynie suchą kombinacją kroków i gestów wykonywanych w rytmie, lecz przede wszystkim jest niekończącą się możliwością zaspokajania wewnętrznych potrzeb emocjonalnych.

Stał się on moją krainą zapomnienia w której mogłam być kim tylko chciałam i tak zostało do dziś.