Grzegorz Masłowski

Absolwent Elektrotechniki Politechniki Lubelskiej

Tancerz KTT Jump Janów Lubelski

Instruktor tańca sportowego

 

Swoją taneczną przygodę rozpocząłem na studiach. Trafiłem na salę taneczną z ciekawości. Myślałem, że taniec będzie dla mnie dodatkową formą aktywności fizycznej, czymś w rodzaju hobby. Myliłem się. Taniec zawładnął moim życiem.  Oddałem się tej sztuce bez reszty, poświęcając jej coraz więcej czasu. I tak od grupy początkującej trafiłem do reprezentacji. Potem przyszedł czas na rywalizację turniejową, zarówno amatorską, jak i sportową.

Praca nad swoim ciałem, nad ruchem, figurami daje mi niesamowitą satysfakcję i stanowi dla mnie źródło radości i rozrywki zarazem, pomimo tego, że jest to praca trudna i wymagająca dużo cierpliwości. Taniec pozwala mi oderwać się od codzienności, zapomnieć o problemach. Stanowi ukojenie dla umysłu i relaks dla ciała. Taniec to dla mnie przede wszystkim emocje i otwartość ich okazywania; to umiejętność opowiadania bez użycia słów; to wreszcie emocjonalność, która tkwi w każdym z nas i czeka na impuls, by wyjść na zewnątrz. Drugim aspektem, który jest dla mnie ważny w tańcu to technika i przygotowanie ciała do tańca. Znajomość zasad wykonywania określonych figur tanecznych oraz odpowiednie przygotowanie fizyczne, które wiąże się z tańcem pozwalają na jeszcze pełniejsze przekazywanie emocji oraz na kształtowanie swojego ciała.

Uważam, że taniec jest dla każdego i absolutnie każdy powinien spróbować tej formy aktywności. Ja odważyłem się, zapisałem się na zajęcia taneczne i taniec odmienił moje życie. A czy Ty się na to odważysz?

Zapraszam na zajęcia!!!