Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 2013 cz. III

GAMZA… JUBILEUSZ POLITECHNIKI, JUBILEUSZ STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW TAŃCA

Formacja Tańca Towarzyskiego GAMZA już od stycznia 2013 roku realizuje projekty wpisane w kalendarz obchodów jubileuszowych 60-lecia Politechniki Lubelskiej. Kumulacja działań artystycznych miała jednak miejsce w maju. Ale o tym za chwilę…

25 kwietnia 2013 roku w Fantasy Park odbyła się GAMZOTEKA VI. Ta cykliczna impreza taneczna w rytmach latynoamerykańskich była jednocześnie ostatnią w tym miejscu. Sympatycy dyskotek połączonych z pokazami choreografii w wykonaniu tancerzy GAMZY bawili się doskonale i od razu zapowiedzieli, że na kolejną z tego cyklu przybędą, niezależnie od nowego miejsca.

13 maja 2013 roku w ramach święta lubelskich żaków Formacja zaprezentowała nowe choreografie w premierowych aranżacjach. Było to niecodzienne wydarzenie zważywszy, że niezwykle rzadko formacja ma okazję tańczyć na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W tym roku tancerze GAMZY po raz pierwszy wystartowali w przeglądzie artystycznym OPEN STAGE. Swoją choreografią tanga awansowali do finału. Druga grupa w pokazie discofoxa niestety nie zakwalifikowała się dalej, ale nastroje po popremierowym występie były bardzo optymistyczne.

Wróćmy jednak do jubileuszu Politechniki.

Koncert Jubileuszowy Zespołów Artystycznych Politechniki Lubelskiej oraz koncert „43 lata GAMZY na 60-lecie Politechniki Lubelskiej” to kulminacja artystycznych dokonań Formacji. Do tych wydarzeń zespół przygotowywał się przez cały sezon taneczny. Studenci uczestniczyli nie tylko w cotygodniowych zajęciach, ale też doskonalili warsztat na zgrupowaniach tanecznych. W sali widowiskowej Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego zgromadzona publiczność z honorowymi gośćmi z Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miejskiego oraz Prorektorem ds. Studenckich Politechniki Lubelskiej, prof. Andrzejem Wac-Włodarczykiem obejrzeli widowisko taneczne przeplecione prezentacjami multimedialnymi poświęconymi historii Politechniki Lubelskiej. Przewodniczący Rady Miasta Lublin Pan Piotr Kowalczyk wystosował adres okolicznościowy dla uczestników koncertu.

Kolejne listy gratulacyjne adresowane były do drugiego, wspomnianego jubilata.

Stowarzyszenie Miłośników Tańca to instytucja z 20-letnią historią. Wspiera ona  bezpośrednio działalność i zamierzenia artystyczne Formacji GAMZA, zamierzenia związane z wydarzeniami artystycznymi i akcjami charytatywnymi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. W ramach obchodów jubileuszowych 20-lecia Stowarzyszenia Miłośników Tańca odbyły się następujące projekty:

- 6 edycji paneli szkoleniowo – warsztatowych dla studentów

- XIV Wewnętrzny Turniej Tańca Towarzyskiego Formacja GAMZA

- III Lubelski Studencki Maraton Tańca

- VIII Prezentacje Zespołów i Grup Artystycznych Dzieci i Młodzieży Miasta Lublin

- Koncert Galowy 20-lecia Stowarzyszenia

- Plener Taneczno – Artystyczny w Murzasichle dla 20 niepełnosprawnych uczniów Zespołu Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie.

Formacja GAMZA, Politechnika Lubelska i Stowarzyszenie Miłośników Tańca to partnerzy, którzy wpisują się w działalność artystyczną nie tylko Lublina…

Piotr Robert Mochol