Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 1997

ZTT PL GAMZA

 

Taneczne Mistrzostwa Polski


Politechnika Lubelska już od lat jest instytucją, która promuje i popiera kulturę studencką. Nieprzypadkowo więc właśnie nasza Uczelnia jest honorowym patronem widowisk tanecznych najwyższej rangi, organizowanych przez ZTT PL „GAMZA”. Już od czterech lat odbywają się w hali sportowej PL Ogólnopolskie Turnieje Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora Politechniki Lubelskiej. Co roku gościmy w naszym mieście pary taneczne posiadające najwyższe klasy w tańcu towarzyskim, tj. B, A, S. Są to reprezentanci klubów i szkół tańca z całej Polski, w tym finaliści Mistrzostw Polski oraz pary wysoko notowane na turniejach międzynarodowych.
Wysoki poziom prezentowany przez tancerzy oraz wzorowa organizacja turniejów zostały pozytywnie ocenione przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Z całą pewnością ocena ta przyczyniła się do nadania prawa organizacji Akademickich Mistrzostw Polski w Sportowym Tańcu Towarzyskim Zespołowi Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”.

Swój przyjazd zapowiedziały już pary ze wszystkich akademickich klubów tanecznych w Polsce.

Data tego jedynego w swoim rodzaju widowiska ta­necznego przypada na 17 maja tego roku. Obok Mistrzostw Polski rozegrany zostanie także (18 maja) V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Rektora Politechniki Lubelskiej w klasach B, A, S.

Zarówno uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski, jak i Turnieju, oprócz medali, pucharów i dyplomów otrzymają także atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów obu imprez. Jakie przewidziano nagrody? To pozostanie na razie tajemnicą organizatorów, najważniejsza jest bowiem sportowa rywalizacja oraz dobra zabawa, zarówno par tanecznych jak i publiczności.

Swój specjalny pokaz przygotowuje Zespół Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”, gospodarz „Gali Tanecznej – Politechnika Lubelska `97″.

Mikołaje

Zespół Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” swoją działalność taneczną stara się łączyć z ideą pracy charytatywnej. Wyrazem tego jest współpraca ze Szkołą Podstawową Specjalną Nr 26 w Lublinie.

W grudniu 1996 r. dzięki staraniom „GAMZY” oraz wielkiemu sercu lubelskich firm zorganizowane zostały pokazy tańca towarzyskiego wraz z upominkami od Świętego Mikołaja, nie tylko dla podopiecznych Szkoły Nr 26, ale również dla dzieci z lubelskich domów dziecka. Sprawiło to ogromną radość dzieciom i ich opiekunom, która wyrażona była uśmiechem, gorącym aplau­zem oraz pięknymi kartami świątecznymi skierowanymi do Zespołu.

Imprezą o podobnym charakterze są także koncerty noworoczno-karnawałowe odbywające się już od kilku lat z inicjatywy ZTT PL „GAMZA”. Liczne grono sympatyków naszego tańca i ludzi, którym nie jest obojętna sytuacja dzieci tak bardzo pokrzywdzonych przez los, tłu­mnie przybyło 14 stycznia br. na szóste z kolei karnawałowe widowisko taneczne do Art-Bis Clubu. Zebrany dar serca został przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych do zajęć pozalekcyjnych.