Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 1998

ZTT PL GAMZA

 

Dla dzieci, dla miasta


Zespół Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” już od 28 lat łączy, bawi i wychowuje kolejne pokolenia studentów. Taniec jest doskonałą formą relaksu, a prawdziwą sa­tysfakcję daje wówczas, gdy dzięki niemu można nieść pomoc i uśmiech najbardziej potrzebującym. Taka właśnie idea przyświeca „Gamzie” i w związku z tym zespół jest od siedmiu lat patronem Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 26 w Lublinie. Jest także organizatorem charytatywnego Koncertu Noworoczno-Karnawałowego, spotkań z Mikołajem dla dzieci z domów dziecka, zabaw choinkowo-karnawałowych oraz z okazji Dnia Dziecka.

Obok działalności charytatywnej ZTT PL „GAMZA” bierze szeroki udział w życiu kulturalnym miasta i regionu. Jego obecność zaznacza się na imprezach sportowych, zjazdach naukowych, dyskotekach, wyborach Miss Lubelszczyzny i innych.

Zespół jest również organizatorem gali tanecznej o ogólnopolskim zasięgu i znaczeniu, a mianowicie Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar JM Rektora Politechniki Lubelskiej. Już po raz szósty najlepsze pary taneczne klas B, A i S z całej Polski swoim udziałem potwierdziły renomę tej imprezy.

„Gamza” świętowała z Polonią

Na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Brześciu skierowane w imieniu tamtejszej Polonii na obchodach Święta 3 Maja był rektor Politechniki Lubelskiej prof. Kazimierz Szabelski i Zespół Tańca Towarzyskiego „Gamza”.

Uroczysty koncert z okazji tego bliskiego sercom Polaków na Wschodzie święta odbył się 2 maja w Teatrze Brzeskim. Wśród widzów byli m.in.: ambasador RP w Mińsku, konsulowie z Mińska i Brześcia, mer Brześcia, wojewoda i wicewojewoda bialskopodlaski. Koncert studenckich tancerzy był przyjęty owacyjnie (na stojąco!), a o miłą atmosferę całego pobytu zadbał gospodarz.

Zespół Tańca Towarzyskiego „Gamza” znany jest brzeskiej publiczności, występował tam już po raz trzeci. W specjalnie przygotowanym programie znalazły się tańce standardowe i latynoamerykańskie oraz bardzo efektowny show taneczny. Wśród 30 studentów, którzy wyjeżdżali do Brześcia, obok wytrawnych tancerzy byli również członkowie grupy młodzieżowej.

Udział rektora Politechniki Lubelskiej i Zespołu Tańca Towarzyskiego „Gamza” w uroczystym koncercie w Brześciu wyraża uznanie dla tamtejszej Polonii i ma związek z wieloletnią współpracą naszej uczelni z Politechniką w Brześciu.