Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 1999

ZTT PL GAMZA

 

Gala Taneczna – Politechnika lubelska ’99

To niesamowite widowisko mamy już za sobą.

Wielką pasją członków Zespołu Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” jest organizacja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar J.M. Rektora Politechniki Lubelskiej. W tym roku połączony on został z Grand Prix Polski w Stylu Standard.

Hala Sportowa przy ul. Nadbystrzyckiej wyglądała inaczej ­girlandy balonowe, kwiaty, reflektory… elegancja tańca towarzyskiego. Ponad 60 par rywalizowało o puchary J.M. Rektora PL w klasach B, A, S.
Oficjalnego otwarcia dokonał J.M. Prorektor Prof. Tadeusz Janowski, natomiast Grand Prix Polski zaszczycił swoją obecnością J.M. Prorektor Prof. Edward Śpiewla.
Ale pasja to nie wszystko. Być może w roku 2000, roku jubileuszu XXX lecia działalności „Gamzy” spotkamy się na Mistrzostwach Polski Formacji, nie w roli organizatorów, ale jako uczestnicy. Przedtem czekają nas Mistrzostwa Okręgu poprzedzone ciężkimi treningami.

A jak wypowiadają się „Gamziacy”:

      *”…Taniec, jest czymś bardzo pięknym, a praca nad ciałem, gestem i krokiem daje mi dużo radości, uczucie odlotu od rzeczywistości… „

      *”…Mimo, że czasami próby bywają bardzo wyczerpujące, „GAMZA” daje mi odpoczynek, ale nie ten, fizyczny-ten psychiczny. Pozwala się oderwać od tego codziennego, .szarego żywota i pozwala się zrelaksować… „

      *” …Gamza – to taki taniec, że och, och, och!… „

      *” …To jest to!… „

Za nami Juwenalia’99. Koncerty, pokazy oraz inne formy prezencji tańca towarzyskiego w wykonaniu Zespołu Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”. Dziękujemy za wspólne przeżycia.