Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 2001 cz. II

ZTT PL GAMZA

 

Tańcząc idziemy przez życie


„GAMZA” TAŃCZY DLA ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI SPRZED LAT

Podczas założycielskiego spotkania Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Lubelskiej, „Gamza” najstarszy zespół artystyczny uczelni – postanowiła swoim występem uświetnić tę uroczystość. Przygotowany repertuar też nie był przypadkowy. W gronie tańczących studentów znalazło się m.in. 4 ubiegłorocznych absolwentów PL, którzy po ukończonych studiach i rozpoczęciu pracy zawodowej nie pożegnali się ze swoim hobby.

Brawa, gratulacje, wspólne tańczenie to telegraficzny skrót kolejnej prezentacji Formacji „GAMZA”.

TAŃCZĄCA SESJA

Maj i czerwiec to dla studentów tańczących w Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” gorący okres nie tylko z racji egzaminów i zbliżającej się sesji. Zdarzają się sytuacje gdzie jednego dnia odbywają się dwa pokazy taneczne uświetniające różnego rodzaju wydarzenia. „Gamza” jest często zapraszana na imprezy sportowe i spotkania biznesowe oraz okolicznościowe uroczystości. Z tego faktu cieszą się zarówno organizatorzy, jak i studenci, którzy swój taniec traktują serio i do każdego pokazu przygotowują się bardzo starannie.

3 czerwca 2001 „Gamza” na zaproszenie Studia Tańca „AXEL” gościnnie prezentowała swoje formacyjne choreografie.

Rozmowa z Barbarą Pisarską-Gubernat z Wrocławia, sędziną główną Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Kolejowych w Lublinie.

B. P.-G.: Jestem zdziwiona, że na uczelni technicznej jest tak duże zainteresowanie tańcem towarzyskim. Panuje opinia, że studentom nie chce wychodzić się z akademików, a tu widzę dwie grupy formacyjne.

  P. M.: Jak ocenia Pani ich umiejętności?

B. P.-G.: Bardzo wysoko. Przecież oni cieszą się z tego, co robią. Widać na ich twarzach zadowolenie z wykonywanego tańca. To musi przynosić satysfakcję.

   P M.: Tak trzymać?

B. P.-G.: Oczywiście. Nie wszystko musi od razu kojarzyć się z wyczynem. W całej Polsce powstają kluby hobbystów tańca towarzyskiego. Organizowane są turnieje, na których nie widzimy sportowej rywalizacji. Panuje natomiast atmosfera przyjaźni, wspólnych rozmów i ogólnego relaksu. W obecnych czasach jest to bardzo potrzebne nie tylko dla studentów.

  P. M.: Dziękuję za rozmowę. Za nami kolejny rok akademicki. A już niebawem „Gala Taneczna – Politechnika Lubelska’ 2001″, gdzie o Puchar J.M. Rektora Politechniki Lubelskiej rywalizować będą m.in. studenci tańczący w „Gamzie”. Ale o tym w kolejnym biuletynie.