Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 2002

ZTT PL GAMZA

 

TANIEC TO WIĘCEJ NIŻ PASJA


„GAMZA” na mistrzostwach Polski

Po przygotowaniach do inauguracji nowego roku akademickiego Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” tradycyjnie zaprezentowała swoje choreografie przed publicznością zgromadzoną w sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka”. Zarówno władze uczelni, jak i zgromadzeni goście przyjęli z dużym aplauzem poczynania studentów-tancerzy.

Również niesłabnącą popularnością cieszyły się zapisy do „Gamzy”. Obecnie trenuje siedem grup o różnym poziomie zaawansowania. Każdy kto chciał rozpocząć naukę tańca lub zgłębiać jego tajniki nie odszedł z przysłowiowym kwitkiem.

Dla tych najbardziej wytrwałych, jednocześnie mających za sobą tremę przed występami scenicznymi, pojawiło się wyzwanie, które otworzyło kolejny etap pracy w Formacji „GAMZA”. 24 listopada 2001 r. odbyły się w Bielsku – Białej V Mistrzostwa Polski Par Wcześniej Urodzonych. Była to pierwsza impreza taneczna tej rangi, w której tancerze Politechniki Lubelskiej startowali w charakterze uczestników. I okazało się, że sukcesy pojawiły się od razu.

Sławomir Depta i Izabela Tynowska (III i II rok WZiPT PL) w kategorii wiekowej 20-40 lat wytańczyli IV miejsce w jednym z tańców konkursowych, jakim była polka. W pozostałych zakończyli zmagania w rundzie półfinałowej, co jest bardzo dużym osiągnięciem przy 50 startujących parach.
Zapytani, czy będą startować w tego typu imprezach, zgodnie odpowiedzieli, że to dopiero początek. Jest to wspaniały sposób na relaks, bez rywalizacji sportowej i wyczynu, który w tej chwili widoczny jest w sportowym tańcu towarzyskim.

Na pewno o „zmaganiach” turniejowych par reprezentujących kulturę taneczną przy Politechnice Lubelskiej czytelnicy biuletynu będą informowani.

GALA TANECZNA – POLITECHNIKA LUBELSKA ’2001

1 grudnia 2001 r. obyła się już po raz dziewiąty Gala Taneczna – Politechnika Lubelska. Patronat honorowy objął JM Rektor prof. Kazimierz Szabelski. W tym roku organizatorzy tego niecodziennego widowiska tanecznego rzucili wyzwanie wszystkim parom, które taniec towarzyski traktują jak hobby i relaks. W części przedpołudniowej spotkały się pary dziecięce w kategorii wiekowej do lat 9 oraz 10-11 lat, natomiast późnym popołudniem rywalizację rozpoczęli studenci i nie tylko, w kategorii 18-20 oraz 21-30 lat. Przewidziano również udział 40 i więcej „latków”, ale uczestniczyli oni tylko w charakterze widzów.

Formacja „GAMZA” – organizator imprezy – osiągnęła sukcesy godne naśladowania. Mariusz Żaba i Izabela Stadnicka w kategorii 18-20 lat wytańczyli III miejsce, natomiast Andrzej Kurzepa i Agnieszka Zagórowska w kategorii 21-30 lat otrzymali z rąk dr inż. Adama Wasilewskiego, prorektora ds. kształcenia, Puchar JM Rektora Politechniki Lubelskiej za zajęcie I miejsca. Oczywiście obie pary reprezentowały „Gamzę” (pierwsza z nich tańczy ze sobą zaledwie 2 miesiące, druga szczyci się siedmioletnim stażem).

Zgromadzeni widzowie mogli również podziwiać choreografie Zespołu Tańca Towarzyskiego UMCS „IMPETUS”, Zespołu Tańca Towarzyskiego „CHOCHLIK” reprezentującego Lubartowski Dom Kultury oraz Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”. Były to prezentacje w ramach „IV Pokazu Akademickich Form Tanecznych”.

Była to pierwsza tego typu impreza taneczna w województwie lubelskim. Na pewno jest to „dobry zwiastun”, który rozpocznie cykl spotkań tanecznych hobbystów i sympatyków tańca towarzyskiego.