Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 2003 cz. II

ZTT PL GAMZA

 

33 LATA GAMZY NA 50 LECIE POLITECHNIKI LUBELSKIEJ

Pod takim tytułem odbyło się widowisko taneczne zorganizowane 11 maja w Centrum Kongresowym Akademii Rolniczej w Lublinie. „GAMZA” w sposób szczególny zaprezentowała pełny repertuar swoich choreografii w tym kilka premierowych. Uroczysta oprawa, znamienici goście jak również wspaniała publiczność nadali koncertowi odświętnego charakteru. Było to zarazem zakończenie obchodów roku jubileuszowego 50-lecia Politechniki Lubelskiej, w którym „GAMZA” – 33 tancerek i tancerzy dwóch reprezentacji – bardzo aktywnie uczestniczyła (informacje w poprzednim Biuletynie).

Wyjątkowy charakter miały również wszystkie inne pokazy i koncerty: Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia”, Koncert Karnawałowy Zespołów Artystycznych Politechniki Lubelskiej „Niech Żyje Bal”, Międzynarodowy Dzień Tańca w Zespole Szkół Nr 4 w Lublinie, koncert w Wierzchowiskach podczas Ogólnopolskiej Konferencji Rektorów Uczelni Technicznych w Polsce, Zjazd Jubileuszowy Absolwentów i Pracowników Politechniki Lubelskiej, Juwenalia’ 2003, Lubelskie Spotkanie Przedreferendalne.

W trakcie wspólnego świętowania z Politechniką „nadchodziły” kolejne sukcesy par indywidualnych. Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Przedwiośnie’ 2003″ w Bydgoszczy Łukasz Kurzyna i Monika Mazuś oraz Mariusz Żaba i Izabela Stadnicka wytańczyli I i II miejsce w swoich kategoriach wiekowych. II Amatorskie Spotkania Taneczne w Formie Towarzyskiej Lubartów’ 2003 zakończyły się natomiast zdobyciem 3 złotych medali. Do wcześniejszych laureatów dołączyli Sławomir Depta i Izabela Tynowska.
Należy tylko pogratulować i życzyć, aby tych „magicznych trójek” przybywało, a kolejne wyjazdy przynosiły podobne sukcesy.
Sezon artystyczny zakończył się tradycyjnym, wspólnym wyjazdem szkoleniowym do Warszawy na spektakl w Teatrze „Studio Buffo”.

ZIELONA SZKOŁA W ZAKOPANEM

Wydarzeniem niecodziennym a zainicjowanym w roku 2003 stał się wyjazd 20 osobowej grupy dzieci i młodzieży specjalnej troski ze Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 26 w Lublinie na zieloną szkołę do Zakopanego. Pobyt oraz inne atrakcje były sfinansowane ze środków zgromadzonych przez tańczących studentów podczas okolicznościowych koncertów, pokazów i widowisk tanecznych:

  • XII Koncert Noworoczno – Karnawałowy
  • Charytatywny Bal Karnawałowy w rytmach standardowych i latynoamerykańskich pod patronatem J.M. Rektora prof. Józefa Kuczmaszewskiego
  • Walentynkowe serduszka
  • Wystawa i kiermasz prac wielkanocnych wykonanych przez uczniów Szkoły Specjalnej Nr 26 i Gimnazjum Specjalnego Nr 1 w Lublinie.

Dzięki zaangażowaniu „Gamziaków” dzieci miały możliwość podziwiać krajobrazy Tatrzańskiego Parku Narodowego, architekturę Zakopanego oraz zabytki Krakowa. Dla niektórych był to pierwszy w życiu wyjazd bez rodziców, a dla części być może jedyny.