Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 2007 cz.I

KONCERT ŚWIĄTECZNY FORMACJI TAŃCA TOWARZYSKIEGO POLITECHNIKI LUBELSKIEJ  „GAMZA”

18 grudnia 2006 roku Aula im. Stanisława Podkowy na Wydziale Mechanicznym zapełniła się po brzegi. Sprawcą całego zamieszania była oczywiście Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”, która zorganizowała Świąteczny Koncert dedykowany pracownikom i studentom Politechniki Lubelskiej oraz „swoim” sympatykom i przyjaciołom. Patronat nad tym niecodziennym wydarzeniem objął Prorektor ds. Studenckich, prof. Andrzej Wac-Włodarczyk.
Aula zmieniła swe oblicze, za sprawą świątecznej scenografii przygotowanej przez byłą tancerkę „GAMZY”. Sceptycy twierdzą, że w tej sali pokazy nie mają wyrazu. Panująca atmosfera udowodniła, że przy odrobinie chęci i oczywiście zaangażowaniu studentów może być inaczej.
Z wielką dostojnością wkraczali na „scenę” tancerze w kolejnych choreografiach tańców standardowych, do znanych, światowych szlagierów muzyki świątecznej. Widzowie wielokrotnie podczas każdego tańca dawali wyrazy podziwu, dla kunsztu tanecznego studentów I i II reprezentacji oraz grupy średniozaawansowanej. Brawami nagradzali każdą pozę, przejście czy figurę taneczną.
Gorące rytmy latynoamerykańskie wprawiały w ruch zarówno pióra i cekiny, jak również zgromadzoną publiczność.
Cały koncert trwał blisko 1,5 godziny, a finałowa odsłona dostarczyła niezapomnianych wrażeń tancerzom i publiczności. Zdradziła również logistykę pokazu, która zawarła się w następujących liczbach:
52 tancerek i tancerzy, 33 osoby w scenicznych premierach, 14 choreografii  (7 premierowych),  16 i pół roku pracy kierownika artystycznego i choreografa.
Wszyscy zgromadzeni mogli poczuć przedsmak planowanego na 15 stycznia 2007 roku XVI Charytatywnego Koncertu Noworoczno – Karnawałowego, ale również przy akceptacji Władz Uczelni oraz Wydziału Mechanicznego, II Koncertu Świątecznego za rok.

Zakończenie roku Formacja „GAMZA” uświetniła swoimi spektakularnymi pokazami Bale Sylwestrowe w Grand Hotelu „Lublinianka” oraz Restauracji „Pałacowa” w Wierzchowiskach. Rytmy „MOULIN ROUGE” oraz „CHICAGO” okazały się strzałem w dziesiątkę nadchodzącego 2007 roku.