Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 2010 cz. III

40 lat minęło …

 

Jakie treści kryje w sobie to ponadczasowe hasło?

Odnieśmy je do Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA.
W tym roku mija właśnie 40 lat od założenia studenckiego zespołu tanecznego, który 1 kwietnia 1970 roku zaistniał w Wyższej Szkole Inżynierskiej. O historii GAMZY można przeczytać w różnych wydawnictwach lub po prostu ma www.gamza.pl . Jedno jest pewne, GAMZA to artystyczna marka Politechniki Lubelskiej.

Galowy Koncert Jubileuszowy odbył się przy pełnej publiczności w Sali widowiskowej Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Prezentacjom tanecznym towarzyszyły oprócz zachwytu i braw, chwile wzruszenia, kiedy w pełnym dramaturgii tangu „Roxane” zatańczyły osoby związane z GAMZĄ w latach 1984-1990. We wspomnieniach uczestniczyła Zenobia Stepowicz, pierwsza choreograf Zespołu, otrzymując podziękowania od założycieli i swoich wychowanków. Widowisko taneczne „W świecie musicalu i filmu” brawurowo wykonane przez reprezentację Formacji GAMZA oczarowało licznie zgromadzoną publiczność, Władze Wojewódzkie, Samorządowe, Rektorów Wyższych Uczelni Lublina oraz wielu znamienitych gości.

Nowy rok akademicki przyniósł kolejne wyzwania artystyczne. VII Lubelski Festiwal Nauki cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Uczestniczyli oni w warsztatach tanecznych pn. Taniec towarzyski przygodą życia. Dużą niespodzianką był fakt, że liczba chętnych przekroczyła propozycję organizatorów Festiwalu. Warunkiem koniecznym okazało się przeprowadzenie podwójnej liczby zaplanowanych modułów warsztatowych. Pojawiły się również nieformalne rezerwacje na przyszły rok.

Pierwszy tydzień października to przygotowania artystycznej inauguracji roku akademickiego w Politechnice Lubelskiej, której reżyserii podjął się Piotr Mochol. W klimatach musicalu Moulin Rouge prezentowali się w perfekcyjnym wykonaniu soliści i reprezentacje Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej, Grupy Tańca Współczesnego, Zespołu Tańca Ludowego, sekcji sportowej Kick-Boxingu, Zespołu Muzycznego Whisky oraz oczywiście Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA.

40 lat minęło … ,
to wreszcie przygotowywane przez GAMZĘ widowisko artystyczne, odwołujące się do klimatów tańca i mody lat 1970 – 2010. Nie zdradzając więcej szczegółów zapraszamy na premierowe przedstawienie podczas XX Jubileuszowego Charytatywnego Koncertu Noworoczno – Karnawałowego.