Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 2011 cz. I

„GAMZA” tańczy z VIP-ami

 

            19 grudnia 2010 roku wystartowała impreza taneczna organizowana przez Moje Miasto Lublin oraz Dziennik Wschodni, podczas której znani lublinianie zatańczą w szczytnym celu – dla dzieci z domu dziecka.

W „Tańcu z VIP-ami” weźmie udział 15 znanych osób z Lubelszczyzny. Partnerować im będą tancerze ze Szkoły Tańca Towarzyskiego „Lider” Anny i Jerzego Oleszczyńskich oraz Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”.

Właśnie „GAMZA” jako pierwsza otrzymała zaproszenie od kolegium redakcyjnego Dziennika Wschodniego do uczestnictwa  w tym niecodziennym przedsięwzięciu.

Finał odbędzie się 18 lutego 2011 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Pieniądze z biletów wstępu na galę finałową trafią do Domu Dziecka przy ul. Pogodnej w Lublinie.

Na scenie będzie można podziwiać także Formację „GAMZA” w pełnym składzie.

 

Rozwój wydarzeń na bieżąco będzie można śledzić na www.gamza.pl w dziale „Taniec z VIP-ami”, do którego już dzisiaj serdecznie zapraszamy oraz w specjalnym serwisie na portalu www.dziennikwschodni.pl i www.mmlublin.pl, gdzie będzie można śledzić aktualny ranking, obejrzeć, jak sobie radzą nasze pary podczas treningów i dowiedzieć się więcej o VIP-ach i tancerzach.

A oto pary, którym GAMZA kibicuje mocniej:

Para nr 1

Ewa Dados i Maciej Stawiarski

 

Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin
Z wykształcenia jest filologiem, ukończyła UMCS. W radiu pracuje od ponad 20 lat. Jej ukochanym radiowym dzieckiem jest audycja dla najmłodszych „Jasiek”, która dała początek ogólnopolskiej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Jest m.in. kawalerem Międzynarodowego Orderu Uśmiechu, Ambasadorem Lubelszczyzny 2008.

Maciej Stawiarski, tancerz Formacji „Gamza”
Od 6 roku życia trenuje taniec towarzyski. Od 5 lat tańczy w ”Gamzie”. Był m.in. 3-krotnym mistrzem okręgu świętokrzyskiego i 4-krotnym mistrzem Polski w tańcach standardowych. Absolwent inżynierii środowiska na Politechnice Lubelskiej.

 

Para nr 2

Tomasz Dębiec i Daria Skakowska

 

Tomasz Dębiec, dyrektor Galerii Olimp
Od 2001 r. pracuje w Galerii Olimp. Początkowo w dziale marketingu, półtora roku temu objął stanowisko dyrektora galerii. Jego pasją są narty, kolarstwo górskie i motoryzacja.

Daria Skakowska, tancerka Formacji „Gamza”
Tańczy turniejowo od 4 lat, a od 5 lat w ”Gamzie”. Na koncie ma m.in. tytuł II wicemistrzyni w kategorii powyżej 15 B w tańcach latynoamerykańskich. Jest studentką III roku rosjoznawstwa na UMCS w Lublinie.


Para nr 3

Mirosława Gałan i Paweł Żytko

 

Mirosława Gałan, prezes firmy Multi-Frigo
Od 20 lat prowadzi firmę, która zajmuje się zaopatrzeniem firm w urządzenia i meble dla zapleczy kuchennych. Jej firma aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. W tym roku brała m.in. udział w akcji pomocy dla powodzian.

Paweł Żytko, tancerz formacji „Gamza”
Turniejowo tańczy od 4 lat. Od 3 lat związany z ”Gamzą”, reprezentuje formację na turniejach ogólnopolskich. Na koncie ma m.in. tytuł II wicemistrza pucharu okręgu lubelskiego w kategorii powyżej 15 B w tańcach latynoamerykańskich. Studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

 

Para nr 4

Magdalena Gąsior-Marek i Łukasz Kurzyna

 

Magdalena Gąsior-Marek, posłanka
W politykę zaangażowała się jeszcze na studiach. Była radną, a od 5 lat jest posłanką Platformy Obywatelskiej. Jest członkiem Komisji Sportu. Prywatnie mama 2-letniej Agnieszki.

Łukasz Kurzyna, tancerz Formacji „Gamza”
Zaczął tańczyć w szkole podstawowej. Od 8 lat jest tancerzem „Gamzy”. Jest instruktorem tańca sportowego, prowadzi zajęcia m.in. w Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim. Absolwent ekonomii UMCS.

 

Para nr 8

Piotr Kowalczyk i Patrycja Ciechan-Gotner

 

Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta
Z wykształcenia jest prawnikiem. Od ponad 2 lat w biznesie, prowadzi własną firmę. Po raz drugi został wybrany na przewodniczącego Rady Miasta.

Patrycja Ciechan-Gotner, tancerka Formacji „Gamza”
Zaczęła tańczyć w wieku 7 lat. Tańczyła turniejowo. Ma klasę taneczną B. Pracuje jako przedstawiciel medyczny. Prywatnie mama 2-letniego Bartka.

 

Para nr 13

Sylwester Tułajew i Weronika Zdyb

 

Sylwester Tułajew, radny
Przewodniczący klubu PiS. Od 4 lat zasiada w Radzie Miasta. Z wykształcenia informatyk. Jego pasją jest fotografia cyfrowa, w szczególności dokumentalna i tworzenie stron internetowych.

Weronika Zdyb, tancerka Formacji „Gamza”
Tańczy od 6 lat, od 4 w ”Gamzie”. Jest studentką I roku kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

 

Para nr 14

Waldemar Wieprzowski i Ewelina Czuba

 

Waldemar Wieprzowski, komendant Straży Miejskiej w Lublinie
W Straży Miejskiej od 2003 r. Obecnie pełni funkcję komendanta. Pasjonuje się sportem, ma licencję sędziego boksu amatorskiego.

Ewelina Czuba, tancerka Formacji „Gamza”
Zaczęła tańczyć na zajęciach dodatkowych z tańca towarzyskiego jeszcze w szkole podstawowej. Od 7 lat w ”Gamzie”. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Podstaw Techniki na Politechnice Lubelskiej. Mama rocznego Maćka.