Discofox

Discofox, w Polsce znany jako „dwa na jeden” to jeden z: najprostszych, najchętniej tańczonych i najbardziej znanych tańców użytkowych. Dlaczego ten taniec jest tak popularny?
Schemat kroków discofoxa może być tańczony na nieskończoną ilość kombinacji. W tym tańcu nie ma pomyłek. Ewentualna pomyłka wiąże się z odkryciem nowej figury.
Taniec ten pasuje do każdej muzyki w metrum na 4/4, a szczególnie do każdej muzyki dyskotekowej – nieważne czy jest to rap, hip hop, dance, techno, czy coś bliżej nieokreślonego – wystarczy, że chcesz zatańczyć w parze z osobą, która cię interesuje.

Znajomość Discofoxa to murowany sukces towarzyski wśród znajomych i nieznajomych.

Kariera Discofoxa w Polsce jest raczej „cicha”, może dlatego, że nie jest on tańcem turniejowym. W Europie Discofox zrobił karierę wręcz oszałamiającą. Biorąc pod uwagę, że jest jedynym tańcem, któremu poświęca się obok tańca programowego w Światowym Programie Tanecznym , oddzielne kursy, ukierunkowane tylko na program Discofoxa.

Jest to obecnie najprostszy sposób tańczenia do każdej muzyki popularnej. Stosując kroki discofox można przetańczyć z powodzeniem całą noc gdyż ilość figur, które można zatańczyć jest wręcz nieograniczona.
Tego tańca może nauczyć się każdy w dość szybkim czasie.