Pary, którym „GAMZA” kibicuje najmocniej

Oto pary taneczne, które współtworzą, w plebiscycie „Taniec z VIP-ami”, tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „Gamza”. Na te pary głosujemy:

Para nr 1

Andrzej Mierzejewski  &

Monika Kosmala

 

Andrzej Mierzejewski, członek kabaretu Smile
Jego przygoda z kabaretem zaczęła się jeszcze na studiach. Od ośmiu lat jest członkiem kabaretu Smile. Przez jakiś czas był też związany ze sportem. Sędziował rozgrywki czwartej ligi piłki nożnej. Z kabaretem Smile zdobył nagrody na wszystkich możliwych festiwalach kabaretowych w Polsce, m.in. pierwsze miejsce i nagrodę publiczności na Festiwalu Ryjek w Rybniku w ubiegłym roku. Smile bierze również udział we wszystkich telewizyjnych kabaretonach. W ubiegłym roku ukazała się ich płyta DVD.

Monika Kosmala, tancerka Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA

Tańczy od wielu lat. Ma klasę B w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Od pół roku związana z Formacją GAMZA.
Wyślij SMS-a pod nr 72466 o treści: TANIEC.1

Para nr 2

Renata Laszczka-Rusek &

Paweł Żytko

 

Renata Laszczka-Rusek
W KWP w Lublinie od 13 lat. Na początku była pracownikiem cywilnym, później funkcjonariuszem Zespołu Komunikacji Społecznej. Absolwentka politologii na UMCS oraz kursu oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. – Taniec to dla mnie zupełnie coś nowego, mimo że kiedyś tańczyłam w zespole folklorystycznym. Oprócz pomocy dzieciom mam nadzieję, że zrobię też coś dla siebie. Chciałabym nauczyć się prawdziwego tańca – opowiada.

Paweł Żytko, tancerz Formacji GAMZA

Z Formacją GAMZA związany od 4 lat. Ma klasę A w tańcach latynoamerykańskich.
Wyślij SMS-a pod nr 72466 o treści: TANIEC.2

Para nr 7

Urszula Ochal &

Ruslan Pistosky


Urszula Ochal, współwłaścicielka cukierni Williams
Z wykształcenia matematyk, była nauczycielką w Zespole Szkół w Jastkowie. Od kilku lat razem z mężem prowadzi firmę – cukiernię Williams produkującą i sprzedającą własne torty i ciasta w trzech sklepach firmowych: dwóch w Lublinie i jednym w Zamościu. – Mój mąż jest z wykształcenia lekarzem, ale swój czas poświęca sprawom związanym z firmą. Dlatego mówi się o nim, że to lekarz, który piecze ciasta – śmieje się. O udziale w Tańcu z VIP-ami zdecydował cel, na jaki zostaną przekazane pieniądze z naszej akcji. – Chętnie pomagam potrzebującym, dlatego się odważyłam. Chociaż przyznam, że trochę się obawiam, jak to wyjdzie. Liczę jednak na dobrą zabawę, bo bardzo lubię taniec.

Ruslan Pisotsky, tancerz Formacji GAMZA

Tańcem zajmuje się od siedmiu lat, od trzech lat związany z Formacją GAMZA. Na koncie ma m.in. zwycięstwo w 10 Turnieju GAMZY.
Wyślij SMS-a pod nr 72466 o treści: TANIEC.7

Para nr 9

Piotr Rzetelski &

Angelika Kurdziel

 

Piotr Rzetelski, radny wojewódzki PSL
Radny wojewódzki od 2010 r. Poza działalnością samorządową jest przedsiębiorcą: właścicielem stoku narciarskiego w Chrzanowie. Zanim rozpoczął własną działalność przez kilka lat pracował za granicą. To będzie jego pierwsza przygoda z profesjonalnym tańcem. – Przyznaję, że nie umiem tańczyć, ale postanowiłem spróbować – mówi radny. – Liczę na dobrą zabawę.

Angelika Kurdziel, tancerka Formacji GAMZA

Tańczy od blisko 10 lat tańce standardowe i latynoamerykańskie. Od półtora roku związana z Formacją GAMZA.
Wyślij SMS-a pod nr 72466 o treści: TANIEC.9

Para nr 10

Sergio Batata &

Daria Skakowska

 

Sergio Batata, piłkarz Motoru Lublin
W piłkę gra od 5 roku życia. Jego kariera sportowa nabrała tempa dopiero, kiedy przyjechał do Polski. Mieszka tu od 15 lat. Od półtora roku gra w Motorze Lublin. – Na boisku mam świetną kondycję, zobaczymy jak sobie poradzę z parkietem – żartuje. – Jak każdy Brazylijczyk lubię się bawić i tańczyć. Dobrze się czuję w klimatach latynoamerykańskich, a w Tańcu z VIP-ami zatańczę właśnie mieszankę salsy i rumby.

Daria Skakowska, tancerka Formacji GAMZA

Zaczęła tańczyć w wieku 10 lat. Siedem lat później zajęła się tańcem towarzyskim. Ma klasę A w tańcach latynoamerykańskich. Jest instruktorem tańca sportowego. W Formacji GAMZA od 4 lat.
Wyślij SMS-a pod nr 72466 o treści: TANIEC.10

Para nr 11

Aleksandra Ogłaza &

Bartosz Borzęcki

 

Aleksandra Ogłaza, Miss Polski 2006, dyrektor zarządzający w Agencji Perform
Po wygranych wyborach Miss Polski w 2006 r. zajęła się modelingiem i pracowała dla europejskich agencji modelek. Od półtora roku związana z Agencją Perform, jest dyrektor zarządzającą. Bierze udział w organizacji różnych imprez m.in. Festiwalu Piękna w ramach wyborów Miss Polski. – Zawsze marzyłam, żeby nauczyć się profesjonalnie tańczyć. Dzięki tej akcji mam świetną okazję. Będę tańczyć zmysłową rumbę, z czego się bardzo cieszę, bo to taniec w sam raz dla mnie.

Bartosz Borzęcki, tancerz Formacji GAMZA

Tańczy od 6 lat. Z tańca sportowego zrezygnował dwa lata temu ze względu na studia. Teraz zajmuje się tym tylko hobbystycznie. Od roku jest członkiem Formacji GAMZA. Ma klasę B w tańcach standardowych.
Wyślij SMS-a pod nr 72466 o treści: TANIEC.11

Para nr 12

Grzegorz Mucha &

Magdalena Demucha

 

Grzegorz Mucha, aktor i mim w kabarecie Mimika
W Mimice od 2004 r. Kabaret ma m.in. na koncie nagrodę specjalną i nagrodę za najlepszy rekwizyt na festiwalu PAKA w 2004 r., pierwszą nagrodą na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku i Złote Korytko na Festiwalu Ryjek w Rybniku w ubiegłym roku. Kabaret dostał się też do półfinału II edycji programu Mam talent. Z wykształcenia jest animatorem kultury. Uczestnik i organizator wielu imprez. Jest współtwórcą Lubelskich Poligonów Kabaretowych. Prowadzi warsztaty pantomimiczne dla osób niepełnosprawnych i na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Magdalena Demucha, tancerka Formacji GAMZA

Jako dziecko brała udział w turniejach ogólnopolskich. Po dłuższej przerwie do tańca wróciła dopiero na studiach. Od kilku lat tańczy w Formacji GAMZA. Jest również instruktorem tańca sportowego.
Wyślij SMS-a pod nr 72466 o treści: TANIEC.12

Para nr 13

Grzegorz Dunia &

Angelina Savchuk

 

Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego
Z wykształcenia politolog, w samorządzie od 15 lat. Wcześniej był zastępcą burmistrza Kazimierza Dolnego, członkiem Zarządu Miasta oraz radnym. Funkcję burmistrza pełni drugą kadencję. – Zgodziłem się na udział, bo to świetna okazja, żeby pomóc świetlicom środowiskowym, które rzeczywiście potrzebują pieniędzy – podkreśla. – Poza tym bardzo lubię tańczyć, chociaż nie jestem zawodowym tancerzem.

Angelina Savchuk, tancerka Formacji GAMZA

Pochodzi z Ukrainy, w Polsce od roku. Tańczy od 8 lat. Ma klasę B w tańcach standardowych. W Formacji GAMZA tańczy od października ubiegłego roku.
Wyślij SMS-a pod nr 72466 o treści: TANIEC.13