Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 2006 cz. I

Jubileusze, jubileusze…

 

Sympatycy tańca towarzyskiego zapewne pamiętają Jubileusz 35-lecia Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” (Biuletyn 2(14)/2005), który obchodzony był w 2005 roku.
I znów mamy okazję do świętowania, a to za sprawą XV Charytatywnego Koncertu Noworoczno – Karnawałowego, który odbył się 16 stycznia 2006 roku w ACK UMCS „Chatka Żaka”.

Wcześniej (9.12.2005) odbyły się tradycyjne (również piętnaste) Taneczne Spotkania Mikołajkowo – Gwiazdkowe w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie. Były konkursy z nagrodami, słodycze dla wszystkich, sporo tańca i dużo, dużo radości.

Wróćmy jednak do „Chatki Żaka”. Dla tancerzy „GAMZY” jest to jeden z najważniejszych koncertów w roku akademickim. Mogą wówczas zaprezentować opracowane choreografie premierowe i prapremierowe. Tańczą także układy, które wzbudzają podziw publiczności od wielu lat.
Niespodzianką był pokaz w wykonaniu uczniów ze szkoły przy ul. Bronowickiej. Ich młodość, uśmiech i radość ujmowała nie tylko widzów, ale również tancerzy – organizatorów, oczekujących na kolejne wejście na scenę.
Sala wypełniona po brzegi owacyjnie przyjmowała każdy taniec. Ludzie gorących serc uczestniczyli w wydarzeniu, które zawsze będzie o rok przed Jurkiem Owsiakiem.

W trakcie koncertu, z pomocą tegorocznych maturzystek z IV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, została przeprowadzona aukcja wyrobów ceramicznych,  wykonanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 oraz zdjęcia przepięknego, chorwackiego wodospadu, autorstwa Łukasza Sachadyna (SAF PL).

Licytacja dowiodła, że idea koncertu jest ponadczasowa i zawsze znajdą się ludzie, dla których potrzeby innych są bardzo bliskie.
Zebrana kwota ponad 1.500,00 zł została przekazana na wspieranie i rozwój uzdolnień artystycznych uczniów specjalnej troski.
Piotr Robert Mochol