Biuletyn Politechniki Lubelskiej – 2006 cz. II

Taniec, praca, zabawa…


czyli Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”

Czy to możliwe, aby to wszystko dało się pogodzić? Dla tancerzy oraz sympatyków Formacji „GAMZA” odpowiedź jest twierdząca. Stałe koncerty w kalendarzu imprez, harmonogram zajęć i prób, weekendowe zgrupowania oraz Wewnętrzne Turnieje Taneczne  i … okazjonalne bale.

Pierwsze półrocze tego roku zostało zainaugurowane XV Koncertem Noworoczno – Karnawałowym na rzecz dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 26 im .J. Korczaka w Lublinie. Po raz drugi natomiast wspólnie z Samorządem Studentów Akademii Medycznej w Lublinie w Auli Collegium Maius zorganizowany został Charytatywny Koncert „Podaruj dzieciom morze”.

Wydarzeniem niecodziennym były natomiast wybory Miss Politechniki Lubelskiej. Opracowaniem choreograficznym i scenariuszem zajął się Piotr Robert Mochol. Było to widowisko łączące, wdzięk i uśmiech dwunastu kandydatek do tytułu Miss oraz taniec do specjalnych układów w wykonaniu tancerzy Formacji „GAMZA”.

W trakcie długiego i pracowitego karnawału tańczący studenci „pokazywali się” 14 razy podczas różnych imprez kulturalnych, balów, koncertów i spotkań biznesowych.

Udział w tylu pokazach wymaga ogromnego zaangażowania wszystkich tancerzy oraz nowych pomysłów i innowacji choreograficznych. Najskuteczniej można to osiągnąć podczas wyjazdowych, weekendowych zgrupowań. Po raz kolejny miejscem pracy były Klementowice. Efektem wielu godzin mozolnych i męczących treningów były trzy nowe choreografie. Rozkład zajęć tancerzy i trenera wyglądał następująco: śniadanie – zajęcia – obiad – zajęcia – kolacja – zajęcia – burza mózgów (?). Podsumowanie brzmi imponująco: ponad 12 godzin tańca dziennie przez trzy dni. W poniedziałek znów trening, tym razem już przy ul. Okopowej. Pasjonaci mogą przeliczyć na liczbę straconych kalorii.

Przed „GAMZĄ” dwa, kolejne, pracowite miesiące: maj i czerwiec. Jest to czas obfitujący w imprezy studenckie, pikniki i plenerowe prezentacje. Tym razem liczba pokazów zamyka się liczbą 12. O statystyce wakacyjnej w kolejnym wydaniu biuletynu.

A gdzie zabawa?


XXXVI Bal Formacji „GAMZA” w stylu lat 60 i 70 –tych okazał się strzałem w dziesiątkę. Była świetna zabawa przy muzyce utrzymanej w klimacie tamtych czasów. Uczestnicy balu przygotowali oryginalne stroje pochodzące z szaf i garderób mam, babć oraz właścicieli „second hand shop”. Rozpisany został także konkurs na motyw przewodni przyszłorocznej imprezy.

Zakończeniem sezonu dla studentów grup początkujących, Student Hobby oraz średniozaawansowaych był natomiast V (mały jubileusz) Wewnętrzny Turniej Taneczny Formacji „GAMZA”. Wzięło w nim udział 85 osób. Rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie. Niejednokrotnie umiejętności kwalifikowały się do zmagań podczas turniejów tańca sportowego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek (z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka). Zwycięzcy w każdej kategorii uhonorowani zostali brązowymi, srebrnymi i złotymi medalami.
… Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” od kilku lat stała się „małą fabryką taneczną”. Wielu studentów twierdzi, że przed zdobyciem tytułu magistra, to już ostatni, w miarę bezstresowy okres na naukę tańca. Wszakże to umiejętność ceniona w towarzystwie…
Piotr Robert Mochol