Laureaci drugiej edycji Tańca z VIP-ami

13 kwietnia 2012 roku to wyjątkowy dzień dla wszystkich uczestników kolejnej edycji Tańca z VIP-ami organizowanej przez Dziennik Wschodni i Moje Miasto Lublin. Podczas Gali Finałowej, która odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego zaprezentowało się 13 VIP-ów z naszego regionu. W wydarzeniu udział wzięło udział ośmioro tancerzy Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej Gamza.

Czytelnicy gazet lokalnych oraz widzowie zgromadzeni na Gali przyznawali nagrody w dwóch kategoriach: plebiscyt sms-owy oraz nagroda publiczności. Serca czytelników Dziennika Wschodniego i Mojego Miasta Lublin podbiła para numer 2 – Renata Laszczka-Rusek z biura prasowego KWP w Lublinie i Paweł Żytko, tancerz Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej Gamza. Para zdobyła pierwsze miejsce, otrzymując 120 głosów. Energiczna cha-cha do przeboju Michaela Jacksona „Black or white” okazała się zdecydowanym faworytem czytelników. Publiczności zgromadzonej na Gali Finałowej najbardziej przypadła do gustu gorąca samba w wykonaniu Piotra Rzetelskiego – radnego wojewódzkiego oraz Angeliki Kurdziel, tancerki Gamzy. Taneczne show pary uświetniała piosenka Wałów Jagiellońskich pt. „Monika, dziewczyna ratownika”. Trzecie miejsce zajęli Jacek Sobczak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego i Paulina Szysz, tancerka Szkoły „Zamek”.

Przedsięwzięcie okazało się być bardzo owocne. Dochód z biletów i pieniądze zebrane do puszek (razem 22 tys. zł, w tym 4 tys. zł, które przekazała firma Lubella) wsparły cztery świetlice środowiskowe z naszego województwa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy!

Emilia Szuper